| 1. | Vive Targi Kielce | 42 |
| 2. | Orlen Wisła Płock | 34 |
| 3. | MMTS Kwidzyn | 30 |
| 4. | Stal Mielec | 27 |
| 5. | Azoty Puławy | 24 |
| 6. | NMC Powen Zabrze | 22 |
| 7. | Chrobry Głogów | 19 |
| 8. | MSPR Siódemka | 14 |
| 9. | Zagłębie Lubin | 14 |
| 10. | Nielba Wągrowiec | 14 |
| 11. | Warmia Olsztyn | 14 |
| 12. | Jurand Ciechanów | 10 |
W środowy wieczór Wisła Płock podejmie Siódemkę Miedź Legnica w meczu kończącym 18.serię spotkań PGNiG Superligi szczypiornistów.
Absolutnym faworytem środowej konfrontacji w płockiej Orlen Arenie są oczywiście mistrzowie kraju. Ekipa trenera Marka Motyczyńskiego w Płocku nie ma jednak nic do stracenia.
– Nie jedziemy na wycieczkę. Spróbujemy sprawić miłą niespodziankę dla naszych kibiców. A jeśli się nie uda, to przecież nikt do nas nie będzie miał pretensji – zapowiada skrzydłowy Siódemki Miedź Andrzej Brygier.
Nasza drużyna do Płocka wyjechała w przeddzień meczu. – Jeśli mamy powalczyć, to zawodnicy muszą być wypoczęci, dlatego będziemy nocować w Płocku. Mamy taką sytuację w tabeli, że punktów musimy szukać wszędzie. Nawet w Orlen Arenie – mówi trener Marek Motyczyński , który na mecz z Wisłą będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, poza kontuzjowanym Robertem Szuszkiewiczem.
W Płocku pojedynek z Miedzią nie wzbudza wielkich emocji. „Nafciarze” myślami są już bowiem przy czekającym ich w niedzielę wyjazdowym meczem Ligi Mistrzów w St. Petersburgu. W miniony weekend Wisła przegrała 20:24 we własnej hali z Metalurgiem Skopje i jeśli chce awansować do TOP 16 elitarnych rozgrywek, to w Rosji musi przynajmniej zremisować. Konfrontacja z Miedzią będzie dla podopiecznych trenera Larsa Walthera (na zdjęciu obok) przetarciem przed tym arcyważnym meczem.
W tym należy upatrywać szansy legnickiego zespołu. Wisła już się pogodziła z tym, ze rundę zasadniczą PGNiG Superligi zakończy na 2.miejscu, bo strata do Vive Kielce jest już znaczna (na dziś 8 punktów). Poza tym w rodzimej lidze zdarzyło się już jej kilka słabszych występów. „Nafciarze” przegrali np. Olsztynie, zremisowali w Wągrowcu, a w pierwszej rundzie w Legnicy dosyć szczęśliwie wygrali zaledwie 26:23.
Odnotujmy, że w styczniowej przerwie Wisła pozyskała duńskiego skrzydłowego Kennetha Olsena. Były zawodnik Bjerringbro Silkeborg ma zastąpić kontuzjowanego Szweda Joakima Backtroma . Dodajmy, że uraz leczy też inny skrzydłowy Arkadiusz Miszka . Gwiazd w płockim teamie jednak jest aż nadmiar. Michał Kubisztal, Muhamed Toromanović, Bostjan Kavas, Nikola Eklemović, czy reprezentanci Polski – Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski, Marcin Wichary i Zbigniew Kwiatkowski – to szczypiorniści klasy światowej, których szerzej przestawiać nie trzeba.
18.kolejka PGNiG Superligi: Orlen Wisła Płock – Siódemka Miedź Legnica, środa (22 lutego), Orlen Arena, godz. 18.
FOT. Wojciech Obremski (lca.pl)












